دانستنی های مکس فون

علت شارژ نشدن گوشی

علت شارژ نشدن گوشی

چنانچه تلفن همراه تان شارژ نمی شود، نگران این مسئله نباشید! در ادامه این مطلب نکات و توضیحات مهمی در مورد علت شارژ نشدن گوشی به شما می دهیم و ترفندها و روش های مختلفی ذکر می کنیم که به واسطه آن ها می توانید گوشی خود را شارژ کنید.

 

در برخی مواقع ممکن است وقتی که شارژر را به گوشی متصل می کنید، متوجه شوید که گوشی شارژ نمی شود. بنا به دلایل مختلفی این اتفاق رخ می دهد. شما نیاز است تا بدانید چطور می توانید مشکل شارژ نشدن گوشی را رفع کنید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا تمام آنچه نیاز است در مورد این موضوع بدانید را مطرح کنیم.

 

علت شارژ نشدن گوشی چیست؟

وقتی گوشی را به شارژر متصل می کنید و متوجه می شوید که شارژ نمی شود، ممکن است ناراحت یا حتی عصبانی شوید! اما این اتفاق بنا به دلایل مختلفی رخ داده است. شما باید منشا این مشکل را دریابید تا بتوانید گوشی خود را مانند قبل شارژ کنید.

اما از کجا می توان مشکل را متوجه شد؟ در واقع در بسیاری از مواقع مشکل ساده است و می توان آن را حل کرد!  ما در زیر به بررسی مشکلات مختلفی که منجر به شارژ نشدن گوشی می شوند می پردازیم و در مورد هر یک توضیحات و نکاتی مهم مطرح می کنیم.

تغییر پریز برق

پس از اینکه متوجه شدید گوشی به واسطه شارژر شارژ نمی شود، اولین کاری که باید انجام دهید بررسی پریز برق است. شما باید پریز برقی که آداپتور شارژ به آن متصل است را چک کنید. در بسیاری از مواقع کاربران گوشی خود را به چند راهی های معیوب یا پریز تلفن متصل می کنند، به همین دلیل گوشی شارژ نمی شود. پس اولین نکته برای پیدا کردن علت شارژ نشدن گوشی چک کردن پریز برق است. چنانچه پریز معیوب یا مربوط به تلفن بود ، باید از پریز دیگری استفاده کنید تا مشکل رفع شود.

بررسی آداپتور شارژ

قدم بعدی برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی چک کردن آداپتور شارژ است. چنانچه شارژر شما جزو شارژرهای جدیدی است که سیم و آداپتور آن از یکدیگر جدا هستند، آداپتور را چک کنید و از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل نمایید. برای بررسی آداپتور می توانید از آداپتور دیگری استفاده کنید! چنانچه گوشی شما شارژ شد، یعنی مشکل از آداپتور فعلی شارژرتان است! در این موقع یا باید آن را تعمیر کنید یا به فکر تعویض آن باشید.

بررسی کابل رابط

در بسیاری از مواقع، علت شارژ نشدن گوشی کابل شارژ رابط است. در واقع علت اصلی شارژ نشدن بسیاری از گوشی ها کابل رابط شارژر بوده که خراب شده است. برای بررسی سیم در ابتدا آن را از جنبه ظاهری بررسی کنید! سیم رابط نباید پارگی، خوردگی، زدگی و … داشته باشد. چنانچه چنین مشکلاتی در سیم وجود داشت ممکن است گوشی شارژ نشود یا سرعت شارژ شدن آن به حداقل برسد.

بعد از بررسی ظاهر سیم، باید به دو سر آن توجه کنید. سر USB و سر نرینه کابل که به سوکت گوشی وصل می شود را بررسی نمایید. دو سر کابل ممکن است به دلیل کشیده شدن یا فشار زیاد دچار مشکل شده و نتوانند منجر به عملکرد درست شارژر شوند.

در نهایت برای اینکه اطمینان حاصل کنید که مشکل شارژ نشدن گوشی از کابل است یا نه، می توانید از کابل جدیدی استفاده نمایید. چنانچه با استفاده از آن کابل گوشی شارژ شد یعنی باید به فکر خرید کابلی جدید برای شارژر خود باشید.

دلیل شارژ نشدن گوشی

دلیل شارژ نشدن گوشی

بررسی پورت شارژر گوشی

علت شارژ نشدن گوشی شما می تواند پورت شارژر آن باشد. زمانی می توان انتظار داشت که گوشی شارژ شود که کانکتکورهای پورت شارژ گوشی با نرینه انتقال دهنده شارژ موجود بر روی یک سر کابل، ارتباط مستقیمی داشته باشد. چنانچه مانعی بر سر این ارتباط به وجود بیاید، گوشی شارژ نمی شود.

برای اینکه اطمینان پیدا کنید که سوکت شارژ درست عمل می کنید یا نه، در ابتدا از تمیز بودن آن مطمئن شوید. در بسیاری از مواقع به دلیل انباشته شدن گرد و غبار، چربی ها و … کاربر نمی تواند گوشی را شارژ کند.

شما باید پورت شارژ گوشی خود را هم چک کنید و چنانچه کثیف شده بود آن را تمیز نمایید. این کار را باید با دقت بالایی انجام دهید تا مبادا به موبایل آسیبی برسانید. برخی مواقع جا به جایی زائده ای که به عنوان کانکتور در برد شارژ قرار دارد هم منجر به رفع مشکل شارژ نشدن تلفن همراه می شود.

به لق بودن سوکت شارژ خود نیز توجه ویژه ای داشته باشید چرا که این یکی از دلایل شارژ نشدن گوشی است. این مشکل می تواند یا به طور کل شارژ شدن گوشی را با اختلال روبرو کند یا منجر به قطع و وصل شدن سوکت شارژ در هنگام شارژ کردن گوشی شود.

فورس ریستارت دستگاه

در برخی مواقع فورس ریستارت دستگاه منجر به از بین رفتن مشکل و دغدغه شارژ نشدن گوشی می شود. برای اینکه مطمئن شوید که تمام راه حل ها را به کار گرفته اید، از این راه حل هم استفاده کنید. برای فورس ریستارت در گوشی های اندرویدی باید از دکمه های تنظیم صدا و پاور استفاده کنید. این امکان وجود دارد که در برخی دستگاه ها عملیات فورس ریستارت متفاوت باشد. برای اینکه بدانید چطور می توانید گوشی خود را فورس ریستارت کنید می توانید از کارشناسان گوشی های تلفن کمک بگیرید. آن ها راهنمایی لازم در این باره را به شما خواهند کرد.

برای فورس ریستارت کردن گوشی آیفون دو راه دارید. چنانچه گوشی شما از آیفون های قدیمی یعنی مدل های پایین تر از 7 و 7 پلاس است، باید دکمه پاور و دکمه هوم را به مدت 10 ثانیه نگه دارید. برای فورس ریستارت کردن گوشی های آیفون 7 و 7 پلاس نیز می توانید دکمه هوم و کاهش صدا را به مدت ده ثانیه نگه دارید تا لوگوی اپل نمایان شود. حال دکمه پاور دستگاه را فشرده نگه دارید تا اسلاید قرمز رنگی مشخص شود. اکنون باید انگشت خود را بر روی اسلاید قرمز رنگ کشید و به سمت Power Off بکشید. بعد از این بگذارید تا گوشی آیفون خاموش شود. پس از انجام این کارها، با استفاده از دکمه پاور گوشی را مجددا روشن کنید.

خاموش کردن گوشی

برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی می توانید گوشی خود را خاموش کنید. چنانچه مراحلی که در قبل ذکر کردیم در مورد گوشی و شارژر شما صدق نمی کرد، بد نیست که از ترفند خاموش کردن گوشی استفاده نمایید. برای این کار بعد از اینکه گوشی خاموش شد، 2 دقیقه صبر کنید. حال شارژر خود را به گوشی متصل کنید و برای 2 دقیقه رهایش نمایید. بعد از انجام این کار می توانید دکمه پاور را فشار داده و گوشی را مجددا شارژ کنید. احتمال دارد که در بازه زمانی مذکور فراید شارژ گوشی مجددا آغاز شود.

آپدیت یا دانگرید سیستم عامل

علت شارژ نشدن گوشی در برخی مواقع می تواند آپدیت نکردن یا حتی آپدیت کردن آن باشد. اگر به تازگی گوشی خود را آپدیت کرده اید و متوجه بروز اختلال در شارژ کردنش شدید، می توانید آن را دانگرید کنید. چنانچه مدت هاست که تلفن همراه تان را آپدیت نکرده اید، شاید بروز اختلال در شارژ مربوط به همین مسئله باشد پس گوشی را آپدیت کنید.

عوض کردن باتری گوشی

پس از طی کردن مراحل فوق و نرسیدن به نتیجه درست، باید به باتری گوشی خود شک کنید. چنانچه باتری گوشی تان قابل تعویض است، برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی آن را با یک باتری نو و جدید تعویض کنید. چنانچه باتری تعویض نمی شود، برای انجام این کار نیاز است تا به سراغ تعمیرکاران و متخصصان تعمیرات تلفن همراه بروید.

کالیبره کردن باتری

کالیبراسیون یکی از روش های مناسب و موثر برای شارژ مجدد گوشی در برخی مواقع است. چنانچه ترفندهایی که به شما آموزش دادیم نتوانستند مشکل شارژ را از بین ببرند بهتر است که از این روش استفاده نمایید. برای انجام این کار گوشی را چند بار به صورت کامل شارژ کرده و تخلیه کنید. با انجام این کار باتری جانی دوباره می گیرد و می توانید درست مانند قبل از آن استفاده کنید.

تغییر مدار شارژ

شاید مشکل از سوی مدار با آی سی شارژ شما باشد. برخی مواقع پس از تعویض مدار شارژ یا آی سی شارژ می توانید مشکل شارژ نشدن گوشی را از بین ببرید. برای این کار می توانید به سراغ متخصصین حرفه ای و مراکز تخصصی تعمیرات تلفن همراه بروید و از آنها بخواهید که مدار و آی سی شارژ گوشی شما را با توجه به برندی که دارد تعویض کنند. چنانچه مشکل از خود گوشی باشد، هر چقدر هم که باتری عوض کنید یا شارژر جدید بخرید مشکل برطرف نمی شود.

خاموش کردن گوشی و سپس شارژ آن

برخی مواقع وجود بعضی برنامه ها موجب می شود تا شارژ گوشی شما به سرعت کاهش یابد و نتوانید استفاده درستی از گوشی خود داشته باشید. چنانچه علت شارژ نشدن گوشی شما مربوط به برنامه های نرم افزاری بود، می توانید گوشی را خاموش کرده و در آن زمان تلفن همراه تان را به شارژر متصل کنید. اگر در این زمان گوشی شارژ و مشکل برطرف شد، می توانید اطمینان پیدا کنید که سیستم عامل گوشی دچار مشکل شده یا یکی از برنامه هایش به خوبی کار نمی کند.

چرا گوشی شارژ نمی شود

چرا گوشی شارژ نمی شود

افتادن گوشی در آب

وقتی که گوشی شما درون آب می افتد، باید قبل از اینکه گوشی را به شارژ متصل می کنید از اینکه به صورت کامل خشک شده است اطمینان پیدا کنید. با استفاده از روش های مختلفی می توانید گوشی را خشک نمایید. مثلا می توانید از هوای گرم سشوار یا یک کاسه برنج کمک بگیرید. قبل از اینکه گوشی را به شارژ بزنید، مطمئن شوید که 24 ساعت از افتادن گوشی در آب گذشته است تا با اطمینان خاطر بیشتری گوشی را به شارژر متصل نمایید.

رفع مشکل شارژ نشدن گوشی با مکس فون

فروشگاه مکس فون در زمینه عرضه و پخش انواع لوازم جانبی و قطعات موبایل فعالیت می کند. این وب سایت اقدام به ارائه با کیفیت ترین قطعات تلفن همراه کرده است. بنا به دلایل مختلفی ممکن است قطعاتی که منجر به شارژ شدن گوشی تان می شوند از کار بیفتد. در این زمان شما به یک مرکز تخصصی نیاز دارید تا از آن قطعات را با کیفیت عالی و قیمت مناسب خریداری کنید. فروشگاه مکس فون در خدمت شماست تا تمام این قطعات را با بالاترین کیفیت ممکن و مناسبترین قیمت عرضه نماید.

ما در این فروشگاه سعی می کنیم در ابتدا مشکلات شما را به صورت کامل با ارائه مشاوره های مختلف شناسایی کنیم و سپس راه حل مناسبی برایش ارائه دهیم. پس از این چنانچه راه حل ارائه شده پاسخگو نبود، قطعات و لوازمی که می توانند مشکلات تان را برطرف کنند معرفی خواهید کرد. در واقع ما در ابتدا علت شارژ نشدن گوشی را بررسی میکنم، راه حل ارائه می کنیم و چنانچه راه حل ها تاثیرگذار نبودند، گوشی را عیب یابی کرده و قطعه تخریب شده را شناسایی خواهیم کرد. سپس همان قطعه را به صورت نو و با کیفیت اورجینال به شما عرضه می کنیم.

چنانچه نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر در مورد علت شارژ نشدن گوشی خود دارید، می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. ما به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستیم تا مشاوره های لازم را به شما بدهیم و کمک تان کنیم تا مشکل شارژ نشدن گوشی خود را برطرف کنید. محصولاتی که ما در سایت عرضه می کنیم همگی دارای گارانتی و اصالت کالا نیز می باشند پس با خیالی راحت می توانید قطعات را بخرید و آن ها را در گوشی خود نصب کنید.

توجه کنید که اگر علت شارژ نشدن گوشی شما مربوط به یکی از قطعات و لوازم جانبی بود، پس از خرید خودتان نباید آن را روی گوشی نصب کنید چرا که این یک کار حرفه ای و تخصصی است. شما باید به سراغ مراکز تخصصی تعمیرات تلفن همراه بروید و از آن ها بخواهید که قطعه را روی موبایل تان نصب کنند. چنانچه خودتان این کار را انجام دهید، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به گوشی وارد کنید یا آسیب هایی بزنید که هزینه هایی دو چندان روی دست تان می گذارند.

2 نظر در “علت شارژ نشدن گوشی

  1. غضبان گفت:

    سلام گوشی نوکیا 6دارم شارژ نمیشد ویا درحال شارژ ولی هی رو صفر درصد است روشن میشد ولی بعداز چند دقیقه خاموش می‌شود یاشارژرو درمی‌آورم خاموش و کمه برگشت واثر انگشتش هم از کار افتاده
    لطفا راهنماییم کنید که چکار کنم گوشیم هم درحد نو است

    1. modir گفت:

      متاسفانه سری 6 نوکیا تو برد شارزشون ضعف دارن شدیدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *