دانستنی های مکس فون

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک

وقتی تصمیم به تعویض تاچ ال سی دی گوشی خود می گیرید، گزینه های مختلفی پیش رویتان هستند. در واقع صفحات نمایش و تاچ های موجود در بازار از لحاظ جنس و کیفیت با هم تفاوت هایی دارند که آنها را با نام های اصلی یا فیک می شناسند.

هر چند این قطعات از لحاظ ظاهری با هم شباهت های زیادی دارند اما از لحاظ کیفی و ماندگاری بایکدیگر متفاوت می باشند. در این مطلب قصد داریم درباره تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک صحبت کنیم. چنانچه تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر در مورد این قطعات هستید، ما را در مکس فون همراه کنید.

 

تعویض تاچ ال سی دی گوشی

شکستن تاچ ال سی دی و از کار افتادنش یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای کاربران اتفاق می افتد. این قطعه را می توان به عنوان گرانقیمت ترین قطعه ای که در تلفن های همراه امروزی به کار رفته دانست چرا که با کیفیت بالا، اندازه بزرگ و رزولوشن خوب طراحی و تولید می شوند. در بیشتر مواقع تعمیر این قطعه جزو هزینه برترین انواع تعمیرات تلفن همراه به شمار می آید.

امروزه با طراحی و تولید انواع تاچ ال سی دی های کپی یا فیک می توان از هزینه هایی که قرار است بابت تعمیرات بپردازید بکاهید. اما این نمایشگر و تاچ ها تفاوت هایی با نمایشگرهای اصلی دارند که شاید در نگاه اول چندان به چشم نیاید. به همین منظور قصد داریم در ادامه در مورد تفاوت های این دو تاچ ال سی دی با یکدیگر صحبت کنیم.

ال سی دی اورجینال چیست؟

ال سی دی هایی که اورجینال هستند و با نام اختصاری OEM که مخفف عبارت Original Equipment Manufacturer شناخته می شوند، قطعه ای جانبی و کاملا تایید شده از سوی شرکت سازنده گوشی می باشند. چناچنه واژه OEM در کنار نام قطعه به خصوصی نوشته شده بود، می توان اطمینان حاصل کرد که آن قطعه اورجینال می باشد. ال سی دی های اورجینال با استانداردهای روز دنیا تهیه و تولید می شوند و به واسطه شرکت های تولید کننده دستگاه تلفن همراه روانه بازار شده و از کیفیت عالی نیز بهره مند هستند.

ال سی دی اورجینال چیست؟

ال سی دی اورجینال چیست؟

در میان انواع ال سی دی های مختلفی که در سطح بازار وجود دارد، ال سی دی های اورجینال یا OEM گرانقیمت ترین مدل شناخته می شوند. اما هزینه گرانی که بابت این محصول می پردازید، کیفیت بالایی هم برایتان به ارمغان می آورد. این یعنی شما ال سی دی باکیفیتی خریداری می کند که با نمونه فابریک تلفن همراه تان تفاوتی ندارد.

ال سی دی های کپی چیست؟

دسته ای دیگر از انواع ال سی دی ها، ال سی دی های های کپی هستند. نام انگلیسی این صفحه های نمایش High Copy است. اصطلاحات دیگری برای ال سی دی های کی وجود دارد که در زیر آنها را ذکر می کنیم:

  • ال سی دی درجه یک
  • ال سی دی کپی
  • ال سی دی چینی
  • ال سی دی گرید A
  • ال سی دی گرید A+

ال سی دی هایی که های کپی هستند به واسطه شرکت اصلی تولیدکننده موبایل طراحی و تولید نمی شوند و به همین جهت مورد تایید این شرکت ها هم نیستند. شرکت هایی که واسط بوده و اغلب در کشور چین فعالیت می کنند تولیدکننده این محصولات می باشند. تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک را می توان در کیفیت آنها دانست. مزیتی که این ال سی دی ها نسبت به نمونه های اصلی بازار دارند قیمت کمترشان است. چنانچه قصد استفاده از این قطعات را در تلفن همراه تان داشتید می توانید انتظار داشته باشید که هزینه تعمیرات به حداقل برسد.

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک در چیست؟

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و تقلبی در موارد متعدد با یکدیگر کامل مشهود است. در زیر به ذکر آنها خواهیم پرداخت:

کیفیت و شادابی محتوا

نمونه های اصلی تاچ ال سی دی ها نسبت به نمونه های های کپی و فیک نمای محتوای بهتری دارند و شادابی محتوایی که در آنها نمایش داده می شود نسبت به نمونه های فیک بیشتر است. تفکیک پذیری رنگ در تاچ ال سی دی فیک چندان جالب نیست و اگر کمی در محتوای نمایش داده شده در این دو قطعه دقت کنید، متوجه تفاوت چشمگیر این مسئله در آنها خواهید شد.

روشنایی صفحه

از جمله انواع تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک در روشنایی صفحه است. دوام روشنایی در تاچ ال سی دی های اصلی نسبت به تاچ ال سی دی های فیک بسیار بیشتر است. در صفحات نمایش اصلی می توان انتظار روشنایی بیشتر را هم داشت. یعنی زمانی که در محیط های باز هستند و تابش نور آفتاب بیشتر می شود، می توانید از آنها بدون مشکل استفاده کنید. اغلب ال سی دی هایی که کپی هستند در این زمینه ضعف دارند و نمی توانند به خوبی محتوا را به کاربر نشان دهند. در برخی موارد دید این ال سی دی ها در محیط باز غیر ممکن می شود.

ماندگاری و کارکرد

نمونه های تاچ ال سی دی های کپی نسبت به اصلی از دوام کمتری برخوردارند و در شرایطی که کاملا مشابه هستند زودتر دچار مشکل و خرابی خواهند شد.

سرعت عملکرد تاچ

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک که بسیار هم حائز اهمیت است در سرعت عملکرد تاچ آنهاست. کیفیتی که نمونه های اورجینال بازار در مورد عملکرد تاچ دارند سریع بوده و مشابه نمونه فابریک گوشی شماست. یعنی شما هیچ باگ و تاخیری در استفاده از تاچ نخواهید داشت. اما نمونه های کپی و فیک بازار کیفیت مطلوبی ندارند و نمی توان سرعت عملکرد خوبی از آنها انتظار داشت. تاچ ال سی دی های تقلبی عملکردی ضعیف دارند و در برخی مواقع با تاخیر به دستورات کاربر پاسخ می دهند.

این موضوع شاید در ابتدا چندان با اهمیت به نظر نرسد اما در استفاده طولانی مدت از تاچ ال سی دی موجب رنجش و آزرده خاطر شدن تان می شود. پس هنگام خرید تاچ ال سی دی اصل یا فیک باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید.

قیمت

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک در قیمت آنها هم به خوبی مشاهده می شود. نمونه های فیک و های کپی موجود در بازار در بیشتر مواقع 40 تا 50 درصد ارزانتر از نمونه های اصلی و اورجینال هستند. هر چند این یک مزیت به شمار می رود اما وقتی تفاوت های دیگری که در قبل به آنها اشاره کردیم را بخوانید، متوجه می شوید که به همراه قیمت کم، تاچ ال سی دی های کپی کیفیت کمتری نیز دارد.

استفاده از تاچ ال سی دی های کپی

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و تقلبی به چند دسته تقسیم می شد که در بالا به آنها اشاره کردیم. حال می دانید که نمونه های اصلی و اورجینال کیفیت و دوام بیشتری نسبت به نمونه های فیک دارند. اما با وجود این تفاوت ها، چه زمانی می توانیم از نمونه های های کپی بازار استفاده کنیم؟

در برخی مواقع شما می توانید با خرید تاچ ال سی دی های کپی خریدی به صرفه و خوب داشته باشید! چنانچه گوشی شما میان رده است و فقط از آن به منظور برقراری تماس تلفنی استفاده می کنید، استفاده از نمونه های های کپی نسبت به اصلی پیشنهاد می شود. از آنجایی که استفاده چندانی از گوشی ندارید، پس تفاوت کیفیت نمایش محتوا و استفاده از ال سی دی و تاچ هم چندان به چشم نمی آید. شما با نصب این تاچ ال سی دی ها در گوشی خود می توانید کارایی اش را مثل گذشته حفظ کنید و هزینه چندانی هم بابت تعمیرات آن نپردازید.

ال سی دی اصل و فیک

ال سی دی اصل و فیک

تشخیص تاچ ال سی دی اصل و فیک

اما تنها شناخت تفاوت تاچ ال سی دی اصل و فیک کافی نیست، شما باید این دو را از یکدیگر تشخیص دهید تا خریدی مطمئن داشته باشید! برخی فروشندگان سودجو نمونه های تقلبی و فیک را به مشتریان ناآگاه با نام تاچ ال سی دی های اصلی و اورجینال به فروش می رسانند. ما در زیر اصلی ترین روش های تشخیص نمونه های های کپی و اورجینال را ذکر کرده و توضیح داده ایم. همراه ما باشید.

بررسی کیفیت محتوا

یکی از ساده ترین روش های تشخیص تاچ ال سی دی های اصلی و فیک در محتوایی است که نمایش می دهند. اگر قصد خرید تاچ ال سی دی دارید، نمونه اصلی را در کنار محصول مورد نظر قرار دهید و کیفیت محتوای نمایش داده شده را بررسی کنید. با انجام این کار به راحتی متوجه می شوید که کدام یک فیک و کدام یک اصلی است.

بررسی پدهای روی کابل

در تاچ ال سی دی های اصلی، پدهای محافظتی تعبیه شده اند که نرمی به خصوصی دارند. در واقع این پدها روی کابل ها یا قسمتی از کابل ها به منظور آسیب دیدگی کمتر نصب می شوند. در تاچ ال سی دی های کپی پدی به کار نرفته و این مورد در نظر گرفته نشده است.چنانچه پدی هم روی کابل ها تعبیه شده باشد، از کیفیت خوبی برخوردار نیست و زیر و سخت نیز می باشد.

بررسی لوگو شرکت سازنده

روی کابل تاچ ال سی دی ها در 80 درصد مواقع لوگو شرکت سازنده درج شده است! این در صورتی می باشد که در کابل تاچ ال سی دی های کپی خبری از لوگو شرکت سازنده نیست.

بررسی پد و چسب نگهدارنده سنسور نور

در تاچ ال سی دی های اصل، پد و چسب نگهدارنده ای که برای سنسور نور به کار رفته از کیفیت قابلی قبولی برخوردار است ولی در نمونه های کپی حتی در بسیاری از موارد پد چسب نگهدارنده سنسور نور نصب هم نشده است!

 بررسی محل نشستن لنز دوربین سلفی

در بسیاری از تاچ LCD های اورجینال موقعیت نشستن لنز دوربین موبایل سلفی با نگهدارنده های خاص که کیفیت بالایی هم داند پر شده است. این نگهدارنده ها از لنز دوربین سلفی گوشی محافظت می کنند. این مسئله در مورد تاچ ال سی دی های کپی و تقلبی صدق نمی کند و در آن ها فقط مکان ساده ای برای لنز دوربین در نظر گرفته شده است.

بررسی شماره سریال ها

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک در شماره سریال های آنها نیز مشهود است. شماره سریال نمونه های اصلی وضوح چندانی ندارند و حالتی نسبتا کدر دارند که دارای حروف کوچکی می باشد. این در صورتی است که نمونه های فیک بازار شماره سریال هایی پر رنگ و با حروف بزرگ دارند. دلیل این اتفاق در این است که شرکت های سازنده تاچ ال سی دی های کپی سعی می کنند با این کار محصول خود را به عنوان محصول اصلی به مشتریان بفروشند.

بررسی فریم ال سی دی

در هنگام خرید تاچ ال سی دی به فریم ال سی دی توجه کنید. برای بررسی فریم می بایست که انگشت تان را روی لبه های آن بکشید. لبه فریم ال سی دی اصلی ناهمواری ندارد و کاملا صیقلی و صاف است.  اما این در مورد تاچ ال سی دی های تقلبی صدق نمی کند، چرا که وقتی که دست تان را روی لبه های فریم آنها می کشید، متوجه ناهمواری ها خواهید شد.

بررسی زرق و برق پنل

یکی دیگر از انواع تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک در پنل گوشی است. تاچ ال سی دی های فیک پنلی براق دارند و براقیت آنها غیر معقول است. این در مورد نمونه های اصلی بازار صدق نمی کند چرا که بیش از اندازه براق نبوده و حتی مات هم طراحی می شوند.

ال سی دی اصل یا فیک؟

ال سی دی اصل یا فیک؟

خرید تاچ ال سی دی اصلی

حال که با انواع تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و تقلبی آشنا شدیم و دانستیم که چگونه آنها را تشخیص دهید، چطور می توانیم تاچ ال سی دی اصلی بخریم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ما باید به سراغ فروشندگان و تعمیرگاه های معتبر برویم. برخی از تعمیرکاران متقلب و فروشندگان سودجو به جای اینکه تاچ ال سی دی های اورجینال را روی گوشی نصب کنند، از تاچ ال سی دی های فیک یا نمونه های کارکرده استفاده می کنند. به همین منظور باید در خرید این قطعه دقت بسیاری داشته باشید..

وب سایت مکس فون یکی از مراکز عرضه و پخش انواع تاچ ال سی دی اصل و اورجینال و حتی های کپی در بازار ایران است. این مجموعه سعی کرده که با کیفیت ترین قطعات جانبی موبایل را در فروشگاه خود عرضه کرده و به فروش برساند. ما به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستیم و چنانچه پرسشی در مورد تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک دارید می توانید آن را با ما در میان بگذارید تا پاسخ تان را بدهیم. همچنین اگر سوالی در مورد خرید تاچ ال سی دی اصلی یا فیک داشتید هم می توانید آن را برای کارشناسان ما مطرح کنید تا به آن پاسخ دهند.

ما در این مطلب سعی کردیم اصلی ترین انواع تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و فیک را با شما در میان بگذاریم. اگر شما هم تفاوتی میان این دو قطعه می شناسید که ما در این مطلب به آن اشاره ای نکردیم، می توانید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید. چناچنه ابهامی نیز در مورد مطلب دارید، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید تا ابهامات و تردیدهایی که در ذهن تان وجود دارد را برطرف نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *